• بهسازی جاده چناران
  • مجموعه: دهیاری
   
فرازی از وصیت نامه شهید عباس بيرجندي مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط دهیار دیزج   
جمعه, 20 دی 1392 ساعت 23:15

فرمانده پايگاه مقاومت قمر بني هاشم (ع) ديزج

شهید عباس بيرجندي

نام پدر :                 امرالله

تاريخ تولد :             1336

شغل :                   باطري ساز

مسئوليت در جبهه: معاون دسته

تاريخ شهادت:     4/1/65

محل شهادت :          فاو

علت شهادت :     اصابت تركش به تمام بدنوصيتنامه

 

با حمد و سپاس به درگاه باري تعالي جمله اي چند اين حقير به عنوان وصيت نامه به عرض مي رساند .« اشهد ان لا اله الا الله و محمد رسول الله و علي ولي الله» ، با شهادت به وحدانيت خدا ، خاتميت حضرت محمد (ص) و حقانيت مولاي متقيان و يازده فرزند اطهرش و غيبت كبري حضرت مهدي (عج) و نيابت امام خميني تا ظهور حضرت صاحب و حقانيت نظام جمهوري اسلامي در سرتاسر جهان و در انتظار فرج حضرت حجت .

           هركس كه صداي اين بنده حقير را مي شنود به او مي گويم دنيا دار فاني است . دنيا خراب آباد است . چند صباحي در آن بيشتر نخواهيم بود سراي باقي جاي ديگر است آنجاست كه انسان زندگي اصلي را شروع خواهد كرد . كدام عاقل است كه زندگي چند روزه در دنيا را بگيرد و زندگي باقي در آخرت را فراموش كند . براي سفر به آخرت بار ببنديد ، آماده باشد ، به خدا بپيونديد و از غير خدا بگسليد ، زنجير هاي مادي را پاره كنيد ، به حبل الله بپيونديد ، نكند زن و فرزند و مال و مقام باعث شود كه هدف اصلي را فراموش كنيم . ما براي اين زاده نشديم كه به دنبال اينها برويم ما براي هدف مقدس تري به وجود آمده ايم ، ما براي« خليفه الله» شدن به وجود آمده ايم ، ما آمده ايم كه عملاً ثابت كنيم كه از تمام موجودات و فرشته ها هم ـ حتي ـ بالاتريم ما بايد آنگونه باشيم كه خدا افتخار كند به اين مخلوق خود .

           برادران و خواهران موقعيت خيلي حساس است و تمام امت اسلام در معرض آزمايش قرار گرفته اند بر سر دوراهي انتخاب يك راه ، راه الله و راه ديگر راه شيطان ، هركس كه خدا را فراموش كند حتماً به شيطان مي پيوندد، راه ديگر وجود ندارد . امت حزب الله راه الله فقط به ائمه اطهار ختم مي شود و لا غير . راه ائمه در حال حاضر جز راه امام خميني روحي فدا نيست هر كس كه در راه او باشد رستگار و در غير اين صورت گمراه است چون راه امام راه ائمه است و راه ائمه راه خداست و به خدا رسيدن يك راه بيشتر نيست و آن حبل الله است .

و سخني با برادران حزب الله و بسيجيان عاشق الله : برادران قدر خود را بدانيد، موقعيت خود را درك كنيد، شما خود مي دانيد كه به پيامبر هم تهمت زدند به مولاي متقيان هم تهمت زدند چرا دور برويم در انقلاب اسلامي ايران به شهيد مظلوم بهشتي هم تهمت زدند و به شما هم تهمت خواهند زد . دشمن كارش همين است انتظار ديگري از او نداشته و نداريم . شما نبايد خوف به خود راه بدهيد «و لا خوف عليهم و لا هم يحزنون» به پيش برويد ، به پايگاههاي بسيج بيشتر بها بدهيد وقت بيشتري براي شركت در بسيج صرف كنيد كه دشمنان از همين مي ترسند وقتي در يك روستا پايگاه بسيج باشد حتماً دشمن نمي تواند در آن نفوذ كند چون نام شما خوف به دل دشمنان اسلام مي اندازد . نام بسيج بايد جاودانه بماند . احترام بسيج و پايگاههاي بسيج را حفظ كنيد رفتن به پايگاه بسيج را عبادت بشماريد . كار كردن در پايگاه را عبادت بدانيد و خلاصه هرچه توان داريد براي رفتن به پايگاه صرف كنيد چون در پشت جبهه اگر حال و هواي جبهه را خواستي ببيني جز در پايگاه بسيج در كجاي ديگر سراغ داريد .

سخني با پدر و مادرم : پدرم اين فرزند عاصي خود را ببخش من جز اذيت و آزار براي شما كار ديگري نكردم . اميدوارم كه مرا عفو بفرمائي من] نتوانستم[ وظيفه خود را نسبت به شما پدر عزيز ادا كنم ولي اميدوارم كه به بزرگي خودت از نافرمانيهاي كه كردم از من بگذري و اما مادرم مادر خوبم: من چگونه مي توانم با تو سخن بگويم ، من كجا و محبت هاي تو كجا ، من كجا و ايثار و فداكاري تو كجا . خدايا من نمي توانم با اين زبان الكن از مادرم قدرداني كنم و طلب عفو نمايم ، خدايا مگر تو با لطفت و با سعه صدرت از او بخواهي كه مرا ببخشد . مادر مهربانم چه زحمتها برايم كشيدي و من ناسپاسي كردم چه شبها تا صبح بيدار بودي تا من بخوابم چه رنجها و مرارتها و مشقتها و گرفتاريها كه برايت ايجاد نكردم . من جرأت اينكه به تو بگويم مرا ببخش را ندارم ولي اميدوارم كه فاطمه زهرا(س) واسطه اين شود كه ببخشي و در روز قيامت پيش حضرت زهرا (س) روسفيد باشي . خدايا به پدر و مادرم صبر زينب گونه عطا بفرما. آمين .

و اما همسرم : همسر صبورم ، همسر با وفايم ، اي كسي كه جز اذيت و آزار از من چيز ديگري نديدي چگونه مي توانم حق تو را ادا كنم مگر خدا لطفش شامل بشود همسرم بعد از من سه ياگار به جا مانده همراه عموي عزيز و زن عموي مهربان آنها را آنگونه تربيت كن كه كه پسرم جزدر راه حق نرود و به حضرت قاسم (ع) اقتدا كند و دخترانم را آنگونه تربيت كن كه در بلاها و مصائب همچون ام البنين چون شير ميدان باشند .

سخني با فرزندانم : پسرم و دخترانم ان شاءالله كه در آينده سربازان امام زمان (عج) و در ركاب آن حضرت باشيد و پدرتان را ببخشيد كه نتوانستم وظيفه خود را نسبت به شما ادا كنم چون وظيفه سنگينتري بود كه بايد انجام مي دادم و آن تكليف الهي بود .

برادرانم اگر نام مقدس شهيد را بر من گذاشتند كه من لايق اين نام مقدس نيستم ، شما بايد ادامه دهنده راه شهدا باشيد مايه افتخار براي اسلام و سربازي فداكار براي امام .

و اما خواهرانم زندگي خود را وقف اسلام كنيد فرزندان خود را آنگونه تربيت كنيد كه فرداي قيامت پيش زينب كبري (س) روسفيد باشيد .

از تمامي اقوام و خويشان مي خواهم در شهادت من همگي سربلند باشيد و افتخار كنيد نكند خداي نكرده ضجه و ناله كنيد . به ياد شهداي بزرگ اسلام باشيد از مصائبي كه بر زينب كبري (س) گذشت ياد كنيد اسلام به اين خونها احتياج دارد . به ياد مجروحين باشيد . شهداء را فراموش نكنيد و در پايان به دوستان و آشنايان و آنهايي كه مرا مي شناسند ، يك كلام مقلد امام باشيد كه او سخني جز سخن حق نمي گويد.

و به برادران پايگاه قمر بني هاشم (ع): در اين مدت كه با شما عزيزان همكاري مي كردم خيلي به شما بدي كردم مرا ببخشيد مرا عفو نمائيد خصوصاً برادر عزيزم رمضان حيدري اين معلم اخلاق من برادران عضو پايگاه قدر اين برادر را بدانيد كه مثل او خيلي كم است برادران به كلاسهاي عقيدتي بهاء بيشتري بدهيد در كنار آموزش نظامي كه فقط خوب جنگيدن ملاك نيست ، كه با عقيده و براي هدف جنگيدن خوبست . دشمن از اين مي ترسد دشمن از شجاعت شما نمي ترسد كه از شجاعت همراه با شهادت در راه اسلام شما مي ترسد .

خدايا به همه ما اين معرفت را بده كه تورا آنگونه كه هستي بشناسيم

 

 

خدايا خدايا تا انقلاب مهدي حتي كنار مهدي خميني را نگهدار .

الحقير عباس بيرجندي 23/12/64 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید